MANUÁL ZÁVODU

Jsme přesvědčeni, že takový závod nepotřebuje desítky rozhodčích.
Věříme, že dopředu tě požene pouze tvoje silné srdce a čistota tvé duše, která ti dá sílu.

MOŽNÉ JE POUZE FAIR PLAY.

Pro účast v závodě je absolutní podmínkou mít svůj vlastní doprovodný „support“ tým.
Závodníci jsou odkázání na svůj support po celý závod.


„SUPPORT“ – DOPROVODNÝ TÝM

Je absolutní podmínka závodu. Být support je velmi náročné, únavné a obrovsky zodpovědné. Proto je nutné, aby si každý support pečlivě nastudoval a několikrát přečetl tento dokument tak, aby všemu dokonale porozuměl a správně se ve všem orientoval. Zaručujeme Vám, že když WINTERMANA absolvujete jako Support, budete vědět vše o triatlonu a zároveň si hluboce upevníte váš vztah se svým atletem více než kdykoliv jindy… a v cíli se budete cítit úplně stejně skvěle jako váš atlet, protože celý závod budete závodit a prožívat vše stejně jako on!

 

PROSÍME, ČTĚTE VŠE VELMI PEČLIVĚ…

 • Support musí být po celou dobu závodu oblečen ve svítivě žlutém WINTERMAN Support tričku a mít identifikační náramek na zápěstí.
 • Bez těchto dvou označení nebude umožněn vstup do T1, T2 a na dopolední Brunch na MALEVILU den po závodě.
 • Support vozidlo musí být označeno velkou WINTERMAN samolepkou s číslem – umístěte ji na zadní část vozidla  do LEVÉ ČÁSTI.
 • Malá žlutá samolepka SUPPORT CAR musí být umístěna na čelním skle v PRAVÉ HORNÍ ČÁSTI z pozice řidiče. Obě označení musí být dobře viditelná.
 • Support a závodník mají přístup do T1 pouze od 3:00 – 4:00, po této době se Support do T1 dostane až společně se závodníkem, který připlave.
 • Support musí čekat na svého atleta u exitu z vody – na vyhrazeném místě. Support bude jediný člověk, který bude atletovi pomáhat v T1. Bude balit a odvážet všechny jeho věci po plavání vč. věcí z lodi, které Vám dovezeme. Na toto místo se v průběhu závodu již nevrátíte.
 • Z T1 budete následovat trasu kola. Prvních 30km trati kola je omezené parkovaní a Support. Z bezpečnostních důvodů je první zastávka pro servis závodníka možná až na 14km úplně na konci obce Hřensko /velké parkoviště na levé straně/. Druhá zastávka je možná až na 23km v obci Vysoká Lípa /náves na začátku obce v pravoúhlé zatáčce/. Konec NO SUPPORT ZÓNY je na 30km ve středu obce Jetřichovice.
 • Celý závod se jede za plného silničního provozu, proto je bezpodmínečně nutné dodržovat silniční předpisy.
 • Winterman Support vozidla nemají žádné výjimky z pravidel silničního provozu.
 • Závodník nemá žádné výhody ani přednost před ostatními účastníky silničního provozu.
 • Support nemá oprávnění zastavovat auta, aby usnadnil závodníkovi průjezd trasou.
 • Celá trasa kola je hodně kopcovitá a má hodně zatáček, ale ještě více je náročná na správnou orientaci a směr. Navigace a správný směr bude vaše zodpovědnost.
 • Pro větší komfort závodníků budou na některých místech stát WM asistenti, kteří Vám budou pouze ukazovat směr, nemají pravomoc řídit dopravu.
 • Každá změna směru a důležitá křižovatka bude označená šipkami WM umístěných na dopravních značkách.
 • Vy jako support obdržíte detailního průvodce s mapou a vyznačenou trasou….
 • Většina trasy vede po lokálních silnicích 3. nebo 2 třídy. Na trati je hodně křižovatek a železničních přejezdů. Závod se jede za plného silničního provozu bez žádného omezení!
 • Musíte si být zcela jistí, kam a kudy pojedete a musíte to kdykoli umět poradit vašemu atletovi. I sebemenší drobná chyba může znamenat mnoho kilometrů ve špatném směru – je to vaše zodpovědnost!
 • Trasa je kopcovitá se zatáčkami a je velmi náročná na parkování v rámci poskytnutí servisu vašemu závodníkovi.
 • V žádném případě nesmíte omezovat nebo brzdit provoz tím, že byste špatně parkovali v rámci vašich support povinností.
 • Parkovat můžete pouze tam, kde budete stát všemi čtyřmi koly mimo silnici nebo za bílou postranní čárou! /v případě porušení tohoto pravidla, dostane závodník penalizaci 15minut v T2 nebo na CHECK POINT 32Km, opakované porušení je diskvalifikace/
 • V T2 bude vyznačené parkoviště v těsné blízkosti T2. Po odbavení závodníka musíte veškeré jeho věci odnést do auta, v T2 nic nenecháváte.
 • V T2 má Support povinnost /spíte-li na Malevilu/ vyzvednout klíče od pokoje na recepci/je 10m od depa, otevřena do 20hodin/.
 • Trasa běhu je na orientaci mnohem jednodušší než trasa kola. Značení trasy běhu je stejné jako u trasy kola /šipky na dopravních značkách/ Až na 3 výjimky můžete po celé trase běhu vašeho závodníka následovat autem.
 • Na běhu jsou tři krátké offroad úseky, kam vašeho atleta nebudete následovat. První úsek je hned první km běhu z T2 v resortu Malevil, běží se krátkou smyčkou kolem resortu. Druhý úsek je na 4,5km a je dlouhý 3500m. Závodníci běží po polní cestě k podchodu pod frekventovanou hlavní silnicí /naproti čerpací stanice MOL/. Závodníci podběhnout hlavní silnici a za čerpací stanicí se napojí na silnici vedoucí do města Jablonné v Podj. Třetí úsek je na 11km za městem Jablonné v Podj. Závodník těsně před železničním přejezdem odbočí doprava na polní cestu po které 300m následuje trať . Support vozidla musí tyto tři mimo-asfaltové úseky objet po normální silnici.
 • Závodníci v běžecké části nepřebíhají žádný železniční přejezd, ale support jich musí přejet několik. Bude-li svítit červené výstražné světlo nebo znít zvukové výstražné znamení musíte bezpodmínečně zastavit a vyčkat na znamení pro volný průjezd. Toto je podmínka závodu.
  Pokud kdokoli ze závodníků nebo support týmů poruší tento předpis bude okamžitě diskvalifikován.
 • Pro každého závodníka a Supporta, který poběží za šera, tmy, mlhy a po 17 hodině je povinné mít na pravé ruce zapnuté reflexní blikající světlo a svítící čelovku na hlavě.
 • Do cíle na vrcholu Ještědu je zákaz jet autem. Support auta musíte zaparkovat buď na prvním odstavném parkovišti na 40km nebo nejpozději na 42km – 1km před cílem. Do cíle musíte svého závodníka doprovázet po jeho boku. V cíli bude pro závodníky i Supporty teplá polévka v bufetu otevřeném do 24:00. Vzdálenost autem z Ještědu do T2 v resortu Malevil je 35minut jízdy.

PLAVÁNÍ

 1. Neopren je podmínkou závodu, bez něj nemůže závodník startovat
 2. Plavecké ponožky a neoprenová čepice jsou povoleny
 3. Nejsou povoleny neoprenové rukavice
 4. Závodník je povinen plavat s vodotěsným pouzdrem /uvnitř GPS vysílač, zapnutý blikací pásek/ umístěným v pase na zádech na utažené gumě
 5. Vodotěsné pouzdro obsahuje uvnitř GPS vysílač a zapnutý reflexní blikací pásek a bezpečnostní píšťalku pro případ emergency
 6. Je povoleno mít více než jeden neopren
 7. Plavecké pomůcky jako ploutve, šnorchl, rukavice, plovací vesty jsou zakázány
 8. Závodník musí plavat závod v oficiální plavecké čepici WM s číslem
 9. Startovní číslo nesmí mít závodník v průběhu plavání na sobě
 10. Závodníky bude doprovázet flotila kajaků a člunů, pískáním na píšťalku závodník přivolá asistenci
 11. Závodník při výlezu z vody ukáže organizátorovi startovní číslo, které bude mít na hřbetu ruky a na čepici
 12. Support má do T1 přístup pouze do 04:00 hodin (závodník do 03:40hod). Poté bude T1 zavřeno a vstoupit do něj budete moci až společně se závodníkem, když připlave.
 13. Pokud si závodník vezme na loď věci, které nebude při plavání potřebovat, musí je vložit do pytle označeném svým startovním číslem, pytel s věcmi bude předán supportům v T1 po startu
 14. Po výlezu z vody v T1 musí závodník přemístit GPS do kapsy na WM pásku se startovním číslem a obléci si reflexní blikací pásek na pravou nohu
 15. Závodníci a supporti jsou zodpovědní za své plavecké věci. T1 bude v 07:00 zrušeno, pořadatel nenese odpovědnost za věci v T1 po 7hodině

Pozn. : Vodotěsné pouzdro s gumou, GPS vysílač, reflexní blikací pásek a bezpečnostní píšťalku musí závodník vrátit pořadateli. Tyto věci Vám vyměníme za WM Finisher tričko a WM Finisher dárek den po závodě na oficiální WM Finisher Ceremony

 

KOLO

 1. Závodník je povinen po celou dobu závodu jet na pravé straně, respektovat plně pravidla silničního provozu a následovat závodní trasu označenou WM šipkami. Závodník je povinen dbát zvýšené opatrnosti zejména při přejezdu železniční tratě a křižovatek se STOPkou. Je striktně zakázáno přejíždět železniční přejezd při spuštění signalizačního zařízení nebo stažených závorách. Nerespektování těchto dvou příkazů je důvodem k okamžité diskvalifikaci.
 2. Závodník nemá přednost před ostatními účastníky silničního provozu
 3. Závodník je povinen mít WM pásek s GPSkou a startovním číslem viditelně a umístěným na těle vzadu
 4. Druhá strana startovního čísla musí být vypsána identifikačními a kontaktními údaji
 5. Závodník je povinen mít kolo vybavené přední a zadní svítilnou/blikačkou (kontrola při check in kola)
 6. Závodník je povinen při výjezdu z T1 mít až do 8:00hodin ZAPNUTÉ přední a zadní světlo a blikací pásek na noze. V případě snížené viditelnosti musí být  zapnutá světla po celou dobu snížené viditelnosti.
 7. Závodník je povinen při výjezdu z T1 mít na sobě až do 8:00hodin reflexní vestu.
 8. Důrazně doporučujeme mít silné přední světlo –  prvních 60minut bude absolutní tma!
 9. Kolo každého závodníka musí být označeno samolepícím číslem určeným pod sedlovku
 10. Helma musí být zpředu označena samolepkou se startovním číslem závodníka
 11. Každý závodník musí mít při jakékoli manipulaci s kolem zapnutou helmu
 12. Povinností každého závodníka je mít kolo v dobrém jízdním stavu
 13. Kola je povoleno měnit pouze při mechanické závadě
 14. Je zakázáno během závodu používat rádio, MP3, walkman či jakékoliv audio zařízení
 15. V případě ohrožení života je povoleno použít mobilní telefon
 16. Minimální vzdálenost support vozu od závodníka je 100m. Kvůli bezpečnosti nesmí nikdy jet support těsně před nebo za závodníkem!
 17. Za jízdy není dovoleno cokoli podávat, či brát z auta.
 18. Není dovoleno, aby závodník jakkoli seděl v autě nebo v zavazadlovém prostoru auta.
 19. Každý, kdo chce být opravdový WINTERMAN Finisher nebude na kole hákovat. Min. povolená vzdálenost odstupu mezi závodníky na kolech je 10 m.
 20. Do kopce mohou jet závodníci na kolech vedle sebe.
 21. Je povoleno mít s sebou na kole batoh.
 22. Vyhazování odpadků (jakýchkoliv) je absolutně zakázané – během celého závodu!!

 

BĚH

 1. Závodník je povinen po celou dobu závodu běžet po levé straně, tzn. v protisměru, respektovat plně pravidla silničního provozu a následovat výhradně závodní trasu označenou WM šipkami. Závodník je povinen dbát zvýšené opatrnosti zejména při křižování cest a na křižovatkách.
 2. Závodník je povinen mít pásek s GPSkou a startovním číslem viditelně a umístěným na těle vpředu
 3. Závodník je povinen mít zapnutý blikací reflexní pásek /umístěný na pravé ruce nebo noze/ a čelovku v případě snížené viditelnosti (tmy, šera a mlhy) a od 17:00 /čas může být změněn, bude upřesněno v den briefingu/
 4. Je zakázáno během závodu používat mobilní telefon, rádio, MP3, walkman či jakékoliv audio zařízení včetně hands free
 5. Mobilní telefon lze použít pouze v případě ohrožení života
 6. Support smí závodníka doprovázet  pouze při běžecké části na kole či s ním běžet
 7. Za jízdy není dovoleno cokoli podávat, či brát z auta
 8. Není dovoleno, aby závodník jakkoli seděl v autě nebo v zavazadlovém prostoru auta
 9. Při běhu je povolen batoh na zádech
 10. SAFETY CHECK – POINT 32km je v obci Janův Důl.  CUT – OFF TIME je 22:00hodin, závodníci, kteří nestihnou na toto místo dorazit do 22:00hodin budou vyzváni k ukončení závodu.
 11. ZÁKAZ JÍDY AUTEM DO CÍLE!!!  Poslední možné parkoviště je na 42km / 1km před cílem
 12. Do cíle musíte svého závodníka doprovázet po jeho boku.
 13. CUT – OFF TIME ZÁVODU JE 24:00 hodin
 14. V cíli bude pro závodníky i Supporty teplá polévka v bufetu otevřeném do 24:00.
 15. Vyhazování odpadků (jakýchkoliv) je absolutně zakázané – během celého závodu!!

Pravidla WINTERMAN Czech Xtreme Triathlon reflektují pravidla Mezinárodní Triatlonové Unie (ITU).

VYBAVENÍ
Plavecký neopren a teplá neoprenová čepice, neoprenové ponožky, plavecké brýle, čelovka.

Support musí mít funkční čelovku, batoh, mobilní telefon a 200 Kč hotovost na parkovné.

Zdravotní kontrola
Zdravotní kontrola zajištěná organizátorem může kdykoliv zastavit účast závodníka v závodě, shledá-li zdravotní stav závodníka rizikový.
Jakékoli nepovolené podpůrné látky a prostředky na zvýšení výkonu jsou zakázané.

Platnost podmínek
Závodníci a jejich supporti musí podepsat souhlas s podmínkami závodu před tím, než si vyzvednou startovní čísla a propoziční materiály k závodu.