NOVINKY

KVĚTEN 2020:

Winterman v roce 2020 vypisuje 5 unikátních míst pro štafety. Více informací pro zájemce najdete ZDE

Pravidla pro štafetový závod najdete ZDE.

Startovné štafet je v celé výši darováno do Dětského Kardiocentra Motol.

WINTERMAN XTREME TRIATHLON 2019

Winterman 2019: Smál se třetí vzadu

 

Když dva se tahají, třetí se směje. Tohle české pořekadlo našlo svou cestu i na jubilejní 5. ročník Winterman Xtreme Triatlonu, který se konal druhou říjnovou neděli mezi Děčínem, Českým Svýcarskem a Ještědem nad Libercem. Kromě trofejí se na Wintermanovi tradičně slavil také velkorysý příspěvek pro Dětské kardiocentrum FN v Motole, primář kardiochirurgů Roman Gebauer dokonce celý závod také absolvoval.

 

Díky České televizi se můžete na to nejdůležitější z letošního Wintermana podívat už tento pátek od 16:45 v reportáži na ČT Sport.

Famózní maratonský čas

Kdo z koho, tak zněla před startem letošního Wintermana otázka pro Davida Jílka a Petra Vabrouška. Oba tenhle extrémní triatlon dosud vyhráli dvakrát a šli do závodu s vidinou hattricku. Borci se o vedení v závodě dlouho přetahovali, nakonec se ovšem smál onen pověstný třetí vzadu; do cíle dorazil jako první Lukáš Pazdera v čase 10:44:44, a to zejména díky famóznímu maratonskému běhu v traťovém rekordu 3:31:44.

 

Královna, která vždy dorazila

Ála Vrátná dorazila do cíle jako první žena (14:58:11), čímž potvrdila svou roli amatérské královny dlouhého triatlonu. Navíc má na svém kontě čestný titul té, která dokončila každý z pěti dosavadních ročníků Winterman Xtreme Triatlonu. Ze 77 jednotlivců a pěti štafet, které letos organizátoři z agentury New Day výjimečně do programu zařadili jako poctu jubilejnímu 5. ročníku, odstoupil v průběhu extrémního Wintermana jen jeden startující.

 

Štafeta Nutrend plavala nejrychleji

Začátek letošního Wintermana byl přitom jako obvykle přísný, skákalo se v 5:30 za hluboké tmy do ledového Labe a volný proud navíc závodníky unášel místy rychlostí až 100 metrů za 31 vteřin. První vylézal z vody Jiří Daněk z partnerské štafety Nutrend Crew s jedním z favoritů závodu Janem Vencou Franckem v těsném závěsu.

Přetahovaná v Českém Švýcarsku i nad Malevilem

Cyklistický úsek, který vede účastníky Wintermana náročnými scenériemi Českého Švýcarska, byl ukázkovou přetahovanou mezi Petrem Vabrouškem a Davidem Jílkem, ve vedení se průběžně střídali a bylo znát, že je souboj baví. Do depa na Malevilu dorazili v rozmezí vteřin a po bleskové výměně také společně vybíhali na trať záverečného maratonu. Mladší David nejdříve Petru Vabrouškovi odběhl („Já než rozhýbu staré kosti!“ vtipkoval později Vabroušek), aby se na 20. kilometru opět spojili. Tou dobou už ovšem z třetí pozice neúprosným strojovým tempem dotahoval Lukáš Pazdera. Petru Vabrouškovi, pro kterého byl letošní Winterman jubilejním 200. ironmanským triatlonovým závodem, potom jeho tělo signalizovalo, že po sérii náročných závodů během posledních týdnů jsou tu dnes na trati rychlejší, a běh o prvního v cíli se zúžil na Davida Jílka a Lukáše Pazderu.

 

„Mohli jsme se nadechnout“

Ve strmé stráni pod lanovkou na Ještěd, kterou už závodníci musejí vybíhat se svým doprovodem, se rozhodlo; Lukáš Pazdera dál držel rekordní tempo a jubilejní 5. ročník Wintermana nakonec dokončil s náskokem 10:09. „Díky bohu, že nám Lukáš utekl, jsem přece jenom už starší pán. Mohli jsme pak už zvolnit a já se nadechnout,“ dělal si ze sebe legraci tatínek Davida Jílka, který mu tradičně a přesně v duchu wintermanských zásad dělá doprovod. Jako třetí dokončil letošního Wintermana Jan Venca Francke (11:15:55) před legendárním Petrem Vabrouškem (11:36:05).

 

První manželský pár

Za nejrychlejší ženou Álou Vrátnou (14:58:11) patří druhé místo Libuši Beránkové (15:10:54), třetí potom Pavle Opolecké (17:30:04). Pavla Opolecká vstoupila do historie Wintermana ještě jedním způsobem; jelikož se na start letos postavila i se svým manželem Martinem a oba úspěšně dokončili, stali se historicky prvním párem v cíli Winterman Xtreme Triatlonu.

 

Wintermani pro Dětské kardiocentrum

Nedílnou součástí tradice Wintermana je od počátku podpora Dětského kardiocentra FN v Motole a v jubilejním 5. ročníku tomu nebylo jinak. Primář kardiochirurgů Roman Gebauer byl mezi startujícími, komfortně stihl i cut-off time a v cíli měl nakonec čas 17:18:07. Vítězný Lukáš Pazdera potom předal prize money i výtěžek ze startovného štafet v podobě šeku na 170 000 korun profesoru Václavu Chaloupeckému. „Bez kardiocentra v Motole by myšlenka Wintermana před pěti lety nevznikla a nám bylo velikou ctí, že s námi letos pan doktor Gebauer závod sám absolvoval, a že si na nás pan profesor Chaloupecký opět udělal čas,“ prohlásila v cíli Daniela Pešková, která Wintermana spolu se svým mužem Vláďou a týmem dobrovolníků od počátku organizuje. Díky velkorysosti vítězů i všech startujících daroval Winterman Xtreme Triatlon kardiocentru za posledních 5 let už bezmála půl milionu korun.

Kompletní výsledky 5. ročníku Winterman Xtreme Triatlonu

Výsledky štafet 

——————————————————————————

 

REGISTRACE WM 2020

bude otevřena od

13. LISTOPADU 2019 ve 12:00 CET

LIMIT JE 100 STARTOVNÍCH SLOTŮ

ěšíme se na Vás

REGISTRACE

———————————————————

Je nám potěšením oznámit Vám nového partnera Winterman Xtreme Triatlonu. Předního evropského výrobce sportovní výživy s celosvětovým působením, letos oslavující 25 let na trhu a zažívající obrovskou expanzi –NUTREND ENDURANCE.
Letošní Wintermani se tak můžou těšit na startovní balíček v hodnotě 1.700Kč, obsahující vše potřebné pro dokonalý průběh závodu i trénink, dle doporučení Petra Vabrouška

Více:https://www.nutrend.cz/endurance-sports/c2/

———————————————————-

Je nám potěšením Vám oznámit nového partnera závodu WINTERMAN XTREME TRIATHLON. Společnost ATEX SPORTSWEAR se od roku 2017 stává dlouhodobým partnerem závodu a postará se tak svými funkčními oděvy o komfort závodníků. Závodníci se tak jako každý rok můžou i letos těšit na finisherské překvapení v podobě funkčního oblečení. Letos pod značkou ATEX  s unikátním designem závodu! V říjnu bude také zahájen prodej oficiální WM kolekce s cyklistickým, běžeckým a samozřejmě triatlonovým oblečením. Děkujeme společnosti ATEX za podporu – http://www.atexsport.cz/

———————————————————

SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK:

https://www.facebook.com/czxtri

MŮŽETE NÁS NAJÍT TAKÉ NA K226:

https://www.k226.com/events/eventitem.aspx?id=1478