INFO PRO SUPPORT


„SUPPORT“ – DOPROVODNÝ TÝM

Být support je velmi náročné, únavné a obrovsky zodpovědné. Proto je nutné, aby si každý support pečlivě nastudoval a několikrát přečetl race manual a tento dokument tak, aby všemu dokonale porozuměl a správně se ve všem orientoval. Zaručujeme Vám, že když WINTERMANA absolvujete jako Support, budete vědět vše o triatlonu a zároveň si hluboce upevníte váš vztah se svým atletem více než kdykoliv jindy… a v cíli se budete cítit úplně stejně skvěle jako váš atlet, protože celý závod budete závodit a prožívat vše stejně jako on!

 

PROSÍME, ČTĚTE VŠE VELMI PEČLIVĚ…

1.Support musí být po celou dobu závodu oblečen ve svítivě žlutém WINTERMAN Support tričku a mít identifikační náramek na zápěstí. Tričko slouží k identifikaci jak závodníkem, tak pořadateli ke kontrole pohybu v T1, T2. Noste jej prosím během závodu jako nesvrchnější oděv. /na bundě, mikině/

2.Bez těchto dvou označení nebude umožněn vstup do T1, T2! Bez náramku se nedostanete na dopolední Brunch den po závodě.

3.Support vozidlo musí být označeno 2 WINTERMAN samolepkami  s číslem  – vpředu i vzadu. Bez samolepek nebudete mít volný vjezd na parking v cíli.

4.Support a závodník mají přístup do T1 pouze od 03:00 – 4:30, po této době se Support do T1 dostane až společně se závodníkem, který připlave.

6.Support musí čekat na svého závodníka u exitu z vody – na vyhrazeném místě. Support bude jediný člověk, který bude závodníkovi pomáhat v T1.     Bude balit a odvážet všechny jeho věci po plavání vč. věcí z autobusu, které Vám dovezeme. Na toto místo se v průběhu závodu již nevrátíte.

7. Z T1 budete následovat trasu kola. Prvních 30km trati kola je omezené parkovaní a Support. Z bezpečnostních důvodů je první zastávka pro servis závodníka možná až na 14km úplně na konci obce Hřensko /velké parkoviště na levé straně/.  Po té následuje od 14 – 30km NO SUPPORT zóna.   Konec NO SUPPORT ZÓNY je na 30km ve středu obce Jetřichovice.

8.Další NO SUPPORT ZÓNA je od 67 – 81km / začátek za obcí Studený, vrchol stoupání  – konec v obci Krásný Buk/

9.Celý závod se jede za plného silničního provozu, proto je bezpodmínečně nutné dodržovat silniční předpisy.

10.Winterman Support vozidla nemají žádné výjimky z pravidel silničního provozu.

11.Závodník nemá žádné výhody ani přednost před ostatními účastníky silničního provozu.

12.Support nemá oprávnění zastavovat auta, aby usnadnil závodníkovi průjezd trasou.

13.Celá trasa kola je hodně kopcovitá, má hodně zatáček a je náročná na správnou orientaci a parkování v rámci poskytnutí supportu vašemu   závodníkovi. Navigace a správný směr je vaše zodpovědnost.

14.Pro větší komfort závodníků budou na některých místech stát WM asistenti, kteří Vám budou pouze ukazovat směr, nemají pravomoc řídit dopravu.

15.Každá změna směru a důležitá křižovatka bude označená šipkami WM umístěných na dopravních značkách. Vy jako support obdržíte detailního průvodce s mapou a vyznačenou trasou….

16.Většina trasy vede po lokálních silnicích 3. nebo 2 třídy.

17.Musíte si být zcela jistí, kam a kudy pojedete a musíte to kdykoli umět poradit vašemu závodníkovi. I sebemenší drobná chyba může znamenat mnoho kilometrů ve špatném směru – je to vaše zodpovědnost!

18.V žádném případě nesmíte omezovat nebo brzdit provoz tím, že byste špatně parkovali v rámci vašich support povinností.

19.Parkovat můžete pouze tam, kde budete stát všemi čtyřmi koly mimo silnici nebo za bílou postranní čárou! /v případě porušení tohoto pravidla, dostane závodník penalizaci 10minut v T2 nebo na CHECK POINT 32Km,  opakované porušení znamená diskvalifikaci/

20.V T2 bude vyznačené parkoviště v těsné blízkosti T2. Po odbavení závodníka musíte veškeré jeho věci odnést do auta, v T2 nic nenecháváte.

21.V T2 může Support uložit kolo do hlídaného prostoru na Malevilu.

22.Trasa běhu je na orientaci mnohem jednodušší než trasa kola. Značení trasy běhu je stejné jako u trasy kola /šipky na dopravních značkách/. Až na 4 výjimky můžete po celé trase běhu vašeho závodníka následovat autem.

23.Na začátku trasy běhu je několik offroad /bezsupportních/ úseků, kam vašeho závodníka nebude možné následovat autem. Na prvních 11km jsou 4 offroad úseky. V mapě jsou vyznačena doporučená parkoviště, kde můžete svému závodníkovi poskytnout support. Závodníci běží po lesních a polních cestách, na 8. kilometru běží podchodem pod frekventovanou hlavní silnicí /naproti čerpací stanice MOL/.  Závodníci podběhnou hlavní silnici a za viaduktem proběhnou městem Jablonné v Podj. Další úsek, kdy nebude možné následovat závodníka autem je od cca. 9km do 11km. Úsek začíná u rybníka. Supportní auta odtud jednou po silnici  směrem na Liberec do Lvové, kde odbočí doprava k zámku Lemberk. Zde se opět setkáte se svými závodníky.

24.Závodníci v běžecké části nepřebíhají žádný železniční přejezd, ale support jich musí přejet několik. Bude-li svítit červené výstražné světlo nebo znít zvukové výstražné znamení musíte bezpodmínečně zastavit a vyčkat na znamení pro volný průjezd. Toto je podmínka závodu.
Pokud kdokoli ze závodníků nebo support týmů poruší tento předpis bude okamžitě diskvalifikován.

25.Pro každého závodníka a Supporta, který poběží za šera, tmy, mlhy a po 17 hodině je povinné mít na pravé ruce nebo noze zapnutý červený blikající pásek a svítící čelovku na hlavě.

26.Support musí zaparkovat na parkovišti v cíli u chaty Ještědka. Na vrchol Ještědu je zákaz jet autem. Z parkoviště v cíli musí support sejít 300m dolů po silnici a vyčkat na svého závodníka. Z tohoto místa vede poslední 1,2km dlouhá offroad běžecká pasáž navrchol a zpět dolů, kterou je povinné absolvovat se svým supportem. Jde o okruh v extrémně náročném terénu, který končí přímo u parkoviště, na kterém jste zanechali své auto. V cíli bude pro závodníky i Supporty teplá polévka a čaj. Vzdálenost autem z Ještědu do T2 v resortu Malevil je cca 35minut jízdy.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: „DESATERO WINTERMANOVA SUPPORTA“