"Srdcová záležitost"

Pro zpestření posledních dní triatlonové sezóny vám přinášíme krátký rozhovor s „králem dlouhého triatlonu“ Petrem Vabrouškem. Pro ty, kterým závodní sezóna nekončí, protože se přihlásili na 5. ročník Winterman Xtreme Triathlon, má Petr také pár malých tipů. Pěkné počtení.

 

GRATULACE K TRIATLON ESTONIA, KDE JSI V NÁROČNÝCH PODMÍNKÁCH ROZŠÍŘIL SVOU VÍTĚZNOU SBÍRKU. JAK SE S BLÍŽÍCÍM SE KONCEM SEZÓNY CÍTÍŠ? JESTLI PRO TEBE TEDY KONEC SEZONY VLASTNĚ EXISTUJE 🙂

Ani ne. Konec bude až půjdu do truhly:-)
Ale poslední letošní větší závod by měl asi netradičně být Winterman. Pokud dokončím Montenegro, tak to bude můj jubilejní 200. Ironman:-) Snažil jsem se, aby to vyšlo k vám.

JAKÝ JE SPORTOVNÍ TVŮJ CÍL PRO ROK 2020?

Nadále se sportem především bavit. Objevovat nové destinace a závody. Dát si opět nějaké pěkné společné starty se synem Filipem a pomalu něco společného naplánovat i s Věruškou…. Krásných závodů je tolik, že mám na pár životů vystaráno!

MÁŠ V PLÁNU 5. ROČNÍK WINTERMAN XTREME TRIATLON, BUDE TO TVŮJ POKUS O HATTRICK, PROČ SE NA WINTERMANA VRACÍŠ?

Je to srdcová záležitost. Jde v mnoha ohledech o unikátní závod. Ať už svou filozofií, kdy jdou všechny prize money na dětské kardiocentrum v Motole. Jedinečnými tratěmi, které jinde na světě neokusíte. Případně atmosférou doslova rodinného podniku, kdy si vzájemně pomáhají i doprovody závodníků mezi sebou.

JAK BYS POPSAL WINTERMANA PRO TY CO JEJ PROZATÍM NEVYZKOUŠELI?

Fantastický zážitek od prvního tempa v nočním Labi až do posledního kroku na Ještědu. Nádherná  a poctivá cyklistika trať. Skvělá parta podobně postižených lidí. Na první pohled se zdá být nedosažitelnou metou, ale když se do něj pustíte, zjistíte, že to vlastně zvládnout jde. Winterman má svou filozofii, která vás zasáhne.

A NÁROČNOST TRATÍ?

Winterman je vlastně co se týká objemů stejný jako jiné Ironmany. Má trochu větší převýšení na cyklistice, ale i tak je trať cyklistiky  jezditelná a není to úplný extrém. Ve vodě je proud, ale ten jen smazává rozdíly a každého (i neplavce) relativně rychle donese do prvního depa. I když budete ležet v neoprenu nehybně na zádech, ztratíte na ty nejlepší méně času, než třeba na Moraviamanovi. Maraton taky začíná rovinatou pasáží a pořádné stoupání na Ještěd na všechny čeká až v samotném závěru, když už většina lidí prokládá běh chůzí i při rovinatých závodech. Budete o něco pomalejší, než na rovinaté trati, ale úplný extrém to rozhodně není.

CO BYS VZKÁZAL BUDOUCÍM WINTERMANŮM?

Nepodceňte přípravu. Otužujte se, pracujte na síle a vytrvalosti, sežeňte si skvělý doprovod, ale závoďte hlavně citem. Atmosféra kolem závodu vás zaručeně nakopne.

Budu se těšit na startu…