UNIKÁTNÍ PŘÍRODA

WINTERMAN doslova protíná pohádkovou přírodu na severní hranici ČR a německého Saska.
Na kole pojedete v hlubokém kaňonu řeky Labe, v krajině fantastických skalních útvarů, úzkých údolí a borovicových lesů s prudkými výjezdy a dlouhýmy sjezdy až sklesáte do lůna Lužických hor. Odtud poběžíte romantickou krajinou až na vrchol ikonické hory Ještěd – 1012m.

Vše ale začíná již při plavání.

Plavání je sice extrém, ale příliš toho při něm neuvidíte.
Asi nemá cenu líčit pocity z plavání v ledovém proudu v absolutní tmě při míjení velkých říčních bójí. Nicméně v závěrečném 1KM plavání se Vám z totální tmy vynoří dva krásně nasvětlené zámky tyčící se na skále nad řekou, přímo nad exitem z vody. Samotný výlez z vody je nasvícen hořícími ohni dokonávajícími neskutečně působivou kulisu plavání v ledově chladném, tmavém a rychle proudícím Labi.

Wintermana  na kole prolítnete krajinou skalních měst a pískovcových skal. Pojedete samým srdcem Národního parku České Švýcarsko vzdušnou čarou pár set metrů pod Pravčickou branou, přes malebné Lužické hory do T2 umístěném v nádherném resortu Malevil.
Tento kraj je světově proslavený zejména v lezecké světové komunitě, protože zde před téměř 200 lety vznikla první sportovní lezecká oblast na světě.
Z lužického Malevilu (T2) poběžíte krásnou podještědskou krajinou až na vrchol dominantního Ještědu – cíle Wintermana.
Vy a vaši „supporti“ budete po celý závod v srdci této nádherné krajiny, uvidíte mimořádně krásné výhledy se spoustou skal a zajímavých útvarů.
Závěrečný a neskutečně famózní výhled z vrcholu Ještědu dokonale znásobí vaše emoce v cíli.
Jsme hrdí, že jsme součástí takto nádherné krajiny a můžeme ji ukázat ostatním.